Aktualności

Polecane

V LO im Wspólnej Europy ❣

Kochani jesteśmy wzruszeni! ❤❤❤ Dziękujemy za wszystkie środki czystości i przysmaki a najmocniej za cudowne, wełniane skarpetki robione na drutach z dodatkiem serca i miłości
Dziękujemy wszystkim Babciom, Ciociom i Siostrom, które wyczarowały piękny, ciepły prezent dla naszych Pacjentów 🎄
Podziękowania kierujemy również do Panów Tomasza Mituniewicza i Eliasza Rafalskiego

Polecane

Dziękujemy Pani Doktor! 💚

Po prawie 20 latach pracy na rzecz Centrum Opieki Paliatywnej im Jana Pawła II odchodzi na zasłużoną emeryturę Pani Doktor Jadwiga Świkszcz-Gniadek – wieloletni Kierownik Medyczny naszego Hospicjum Pani Doktor, dziękujemy za wieloletnią ofiarną pracę i wielkie serce, za wyjątkowe podejście do Pacjentów i przekazane doświadczenia, które będą nas prowadzić wytyczoną drogą.

Dziękujemy za wspólne lata! 💐

Polecane

Świąteczna przesyłka z Frączek 🎄

Otrzymaliśmy wyjątkową przesyłkę…. świąteczne stroiki i własnoręcznie wykonane kartki dla naszych Pacjentów i zespołu Hospicjum 🎄🎄🎄
Tegoroczne święta będą inne niż wszystkie, ale dzięki cudownym przyjaciołom, mogą być wyjątkowe mimo wszystko 🥰

Mikołajowe Elfy z Frączek to Lucyna, Iza, Alicja, Ela, Daria, Kajtek, Gosia, Marysia, Dorota, Kasia, Dawid, Szymon, Monika, Gabrysia, Adam, Julia, Henio, Stasiu, Ola.💚💚💚Mikołajowe Elfy z Frączek to Lucyna, Iza, Alicja, Ela, Daria, Kajtek, Gosia, Marysia, Dorota, Kasia, Dawid, Szymon, Monika, Gabrysia, Adam, Julia, Henio, Stasiu, Ola.Dziękujemy

Polecane

Nadzieja kwitnie cały rok…

Dziękujemy, ze pamiętacie o nas w każdych okolicznościach. Żonkile zostały wykonane przez młodzież z V Liceum Ogólnokształcącego im Wspólnej Europy. Dziękujemy! 💕💐

Polecane

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 🌻

Drodzy Wolontariusze – byli, obecni i przyszli!!! 🥰
Przyjmijcie od nas najlepsze życzenia Życzymy Wam dużo zdrowia, wytrwałości oraz satysfakcji z podejmowanych działań. 💕💕💕
Przy tej niezwykłej okazji pragniemy też z serca podziękować Wam za Wasze bezinteresowne zaangażowanie, Wasz uśmiech, Waszą cierpliwość i wrażliwość na potrzeby innych oraz gotowość służenia cierpiącym.
Dobro, które ofiarowujecie innym, to największy dar, jaki człowiek może dać człowiekowi. Jesteście Wyjątkowi ! Wszyscy czekamy na Wasz powrót…
DZIĘKUJEMY! 💐

Polecane

Cza-Maj 💕dziękujemy!

Dobre słowo czy dary rzeczowe – potrzebujemy wszystkiego co pomaga nam w pracy. 😊 Dziękujemy!

Polecane

Porcja zdrowia dla hospicjum! 👍

Dziękujemy Pani Barbarze Jaworowskiej -Szałkowskiej za jesienną porcję zdrowych soków z warzyw 💗 V LO im. Wspólnej Europy w Olsztynie, dziękujemy za nieustające wsparcie 😘

Polecane

„Pola Nadziei” w Morągu

„Pola Nadziei ” w Morągu

Żołnierze z 16 Batalionu Zmechanizowanego 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej
„Pola Nadziei” w Morągu

” Stowarzyszenie Leśny Cross z Morąga bierze udział w międzynarodowej akcji „Pole nadziei”, której zadaniem jest posadzenie żonkili – jako symbolu nadziei. Inicjatywę wsparła kolejny rok Gmina Morąg użyczając terenu pod sadzonki. Do współpracy zostali zaproszeni żołnierze z 16 Batalionu Zmechanizowanego 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, którzy sadzili żonkile przy morąskim herbie przeznaczonym do zbiórki nakrętek”

Polecane

Gratulacje Pani Doktor!💙

dr. Jolanta Langowska – Specjalista Medycyny Paliatywnej
Dr Langowska odbiera gratulacje z rąk Dyrektor
Gratulujemy!

Serdecznie gratulujemy Pani Doktor Jolancie Langowskiej uzyskanego tytuły Specjalisty Medycyny Paliatywnej! Cały zespół hospicjum przeżywał egzamin jak swój własny czekając na wynik, który oczywiście mógł być tylko pomyślny! GRATULUJEMY! 🧡💚💙

Polecane

„Pola Nadziei” Urząd Miasta i Gminy Frombork

Kolejne #polanadziei we Fromborku

Dołączyliśmy do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Fromborku i wsparliśmy jesienną edycję „Pola Nadziei” organizowaną na rzecz Olsztyńskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego „Palium”

Jest to międzynarodowy program polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symbolu nadziei oraz tworzeniu symbolicznych „pól nadziei”

Jesienią cebulki żonkilowe zostały posadzone we Fromborku . W ten sposób stworzyliśmy własne „pola nadziei” . Teraz będą pracowicie spędzać czas pod ziemią, a wiosną zadzieje się magia – kwiaty zakwitną w całej swojej okazałości . Niech te kwiaty, będące symbolami nadziei przypominają nam o ludziach cierpiących i o potrzebie wspierania ich w czasie choroby.

Pola Nadziei są elementem międzynarodowego programu powołanego do życia przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Wielkiej Brytanii, który ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum.

Polecane

Pola Nadziei 2020/21

Pola Nadziei przy siedzibie Hospicjum
Nowe Pole Nadziei w centrum Olsztyna
Nowe Pole Nadziei

Miło jest nam poinformować, że pomimo różnych trudności tegoroczna akcja sadzenia cebulek zakończyła się sukcesem!

Stało się to tylko dzięki Państwa determinacji i chęci współpracy za co serdecznie dziękujemy

Mamy powody do radości również dlatego, że grono żonkilowych przyjaciół powiększyło się o kolejne szkoły i ośrodki!

Mamy również nowe Pole Nadziei, które zakwitnie w sąsiedztwie Starówki! Podziękowania dla #ZarządDrógZieleniiTransportuwOlsztynie za udostępnienie miejsca! Dziękujemy za pomoc przy sadzeniu studentce V roku, przyszłej Pani Doktor!

Ostatnie cebulki w listopadowym słońcu posadziła Pani psycholog na poletku przy siedzibie Hospicjum Olsztyn

Polecane

Pola Nadziei we Fromborku!💚💚💚

„Wspieramy akcję #polanadziei Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury we Fromborku dołączył do jesiennej edycji „Pola Nadziei” organizowanej na rzecz Olsztyńskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego „Palium”. Pola Nadziei są elementem międzynarodowego programu powołanego do życia przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga, który ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum.Żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie. Wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia, kwiaty stworzą pola nadziei” 💚💚💚

Polecane

Realizacja projektu grantowego

„Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz bezpieczeństwa personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas COVID-19”.

W dniu 30.06.2020 r. Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał z Ministerstwem Zdrowia umowę na realizacje projektu pt.: „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz bezpieczeństwa personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas COVID-19”.

Projekt (nr: POWR.05.02.00-00-0001/20), na który przeznaczono blisko 250 mln zł, realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Środki te pomogą ograniczyć negatywne skutki wystąpienia epidemii COVID-19 wśród pacjentów i pensjonariuszy oraz personelu zakładów opiekuńczo-leczniczych, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych, hospicjów oraz Domów Pomocy Społecznej. Projekt obejmie swoim działaniem i wsparciem ponad 1.300 podmiotów w całej Polsce.

Środki finansowe z projektu PO WER to przede wszystkim fundusze na dodatkowe wynagrodzenia dla pielęgniarek, ratowników medycznych, fizjoterapeutów, opiekunów medycznych oraz członków personelu pomocniczego placówek, którzy – ze względów bezpieczeństwa i ograniczania ryzyka zakażenia – musieli zrezygnować z innych miejsc zatrudnienia (pula środków to ok. 230 mln zł). Dodatkowo w celu maksymalizacji założonych efektów umożliwiono w placówkach objętych projektem wdrożenie dobrowolnego modelu bezpiecznego systemu pracy, aby chronić najbliższych przez zarażeniem.

Ponadto, placówki będą mogły również zakupić ze środków projektu środki ochrony osobistej oraz środki dezynfekcyjne dla personelu oraz pacjentów i mieszkańców (pula środków ok. 20 mln zł.).
Szczegółowe założenia dotyczące realizacji projektu – wskazówki dla Wnioskodawców – Procedury:

Aplikowanie o udział w projekcie będzie możliwe od dnia 4 sierpnia do dnia 30 września 2020 r.

Podstawowe zasady składania wniosków o przyznanie grantu:

Do składania Wniosków o przyznanie grantu uprawnione są następujące podmioty:
ZOL (zakład opiekuńczo-leczniczy, świadczący wyłącznie usługi publicznie w trybie stacjonarnym),
ZPO (zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, świadczący wyłącznie usługi publicznie w trybie stacjonarnym),
Hospicjum stacjonarne, świadczące wyłącznie usługi publicznie w trybie stacjonarnym,
DPS (dom pomocy społecznej, świadczący wyłącznie usługi publicznie w trybie stacjonarnym) do 100 mieszkańców,
DPS (dom pomocy społecznej, świadczący wyłącznie usługi publicznie w trybie stacjonarnym) powyżej 100 mieszkańców.
W ramach projektu możliwe jest otrzymanie środków na dodatki do wynagrodzeń
dla pielęgniarek, ratowników medycznych, fizjoterapeutów, opiekunów medycznych oraz członków personelu pomocniczego zatrudnionych w placówkach, o których mowa w pkt 1 lit. a-c oraz pielęgniarek i ratowników medycznych zatrudnionych w DPS, którzy – ze względów bezpieczeństwa i ograniczania ryzyka zakażenia – musieli zrezygnować z innych miejsc zatrudnienia lub też pracowali tylko w jednym miejscu. Dodatki do wynagrodzeń przysługiwać będą jedynie tym z ww. pracowników, którzy zadeklarowali pracę w jednym miejscu pracy.
Wnioski o przyznanie grantu należy składać w wersji elektronicznej na adres poczty elektronicznej: dotacjacovid19@nfz.gov.pl oraz w wersji papierowej zgodnie z lokalizacją podmiotu do właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ, w przypadku kilku lokalizacji wniosek o przyznanie grantu powinien zostać złożony w OW NFZ właściwym według siedzibą Wnioskodawcy.

Dokumentami niezbędnymi do aplikowania o przyznanie grantu są:
wniosek o przyznanie grantu, zapotrzebowanie na grant, oświadczenia o zatrudnieniu w jednym miejscu pracy, które stanowią odpowiednio załączniki 1, 2a, 2b oraz 3 do Zarządzenia nr 118/2020/DEF

Wszelkie informacje dotyczące procesu naboru znajdują się w Zarządzeniu nr 118/2020/DEF Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 3 sierpnia 2020 r.
Lista osób do kontaktu w OW znajduje się w załączniku „Lista osób w OW obsługujących Grantobiorców”.

źródło: https://www.nfz.gov.pl/o-nfz/programy-i-projekty/fundusze-europejskie-w-walce-z-covid-19-pomoc-dla-zol-i-zpo-hospicjow-oraz-dps-ow,19.html

Polecane

5 km Nadziei „Próba generalna” 👍

5 km Nadziei „Próba generalna”
Długo planowaliśmy każdy najmniejszy szczegół. Przemyślana, zapierająca dech w piersi trasa, projekty koszulek czy logistyka w dniu startu zaprzątały nasze głowy nieustająco. Ale rzeczywistość związana ze stanem epidemii zaskoczyła nas wszystkich. Wielokrotnie zmienialiśmy termin biegu czekając na moment w którym będziemy mogli ogłosić  start imprezy. Nie udało się. Postanowiliśmy, że w Światowym Dniu Hospicjów i Opieki Paliatywnej  przejdziemy trasę w ramach „próby generalnej” i  właśnie 10 października spotkaliśmy się na linii startu. Symboliczne pokonanie trasy nie oznacza, że odpuszczamy, wręcz przeciwnie! Jeżeli tylko sytuacja pozwoli jesteśmy gotowi aby spotkać się z Wami na linii startu 17 kwietnia 2021 roku!
Dziękujemy, że jesteście z nami! To nam daje podwójną siłę!

P.S. Zadbajcie o formę, trasa nie jest trudna, ale zadyszka może się przytrafić 😉 My już też wiemy kto z naszej załogi powinien potrenować przed przyszłorocznym startem 😉

Polecane

„Rotary Club Olsztyn Varmia” zawsze możemy na Was liczyć!😍

Dziękujemy za spotkanie i słowa wsparcia oraz przekazane rzeczy niezbędne do codziennego funkcjonowania hospicjum; kapsułki do prania, środki do pielęgnacji, mydła, żele, olejki, kremy szampony.
Dziękujemy z całego serca również firmie LIRENE!

Polecane

„Pola Nadziei” zakwitną na wiosnę w Olsztynku! 😀

Witamy w gronie Przyjaciół Hospicjum Szkołę podstawową nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku 🧡 Pomimo wielu trudności i i ograniczeń udało się posadzić cebulki. Do zobaczenia na wiosnę! 😊

Polecane

„Pola Nadziei” 2020/21 💚

Przed nami kolejna edycja kampanii „Pola Nadziei”. Mamy nadzieję, że pomimo trudności i obostrzeń uda nam się ją pomyślnie realizować. Cebulki w drodze, poletko przygotowane!

Polecane

Uwaga

Informujemy, że w Olsztyńskiem Stowarzyszeniu Opieki Paliatywnej dzień 15 sierpnia (piątek) jest dniem wolnym od pracy.

Polecane

Odwiedziny wstrzymane!

W związku ze wzrostem zachorowań na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, od dnia 3 sierpnia odwiedziny zostają wstrzymane do odwołania. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu:
89 532 61 73.

Polecane

Hospicjum Domowe 💙

Zespół Hospicjum Domowego niesie pomoc chorym przebywającym w domu, dociera wszędzie tam gdzie czeka pacjent. 💙Ale wizyta zespołu Hospicjum Domowego nie zawsze oznacza biały fartuch i asfaltową drogę…

Polecane

#trzygroszedlahospicjum – podsumowanie

Były podziękowania – czas na podsumowanie! 🙂 Kwota 2080 zł zebrana w ramach realizacji studenckiego projektu #trzygroszedlahospicjum przeznaczona została w całości na zakup 17 sztuk materaców przeciwodleżynowych, które właśnie dotarły! Nowe materace trafiają od razu na łóżka naszych pacjentów ❤️ Dziękujemy!

#każdapomocjestważna

Polecane

Dary z zasobów Rezerw Materiałowych

Taki transport otrzymaliśmy od Warmińsko Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych: fartuchy z włókniny sms barierowe,rękawice nitrylowe, maseczki medyczne, czepki ochronne, przyłbice, płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni. Dziękujemy 💐

Polecane

Przywracamy odwiedziny

Miło nam poinformować, ze od dnia 05.07.2020 zostaną przywrócone odwiedziny. Prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi obecnie  zasadami:

Odwiedziny odbywają się 2 dni w tygodniu w wyznaczonych godzinach:
Środa: 14:00-16:30
Niedziela 12:00-16:00

 • Obowiązuje telefoniczna rejestracja odwiedzin pod nr.  89 532-61-73
 • Z uwagi na ograniczony czas odwiedzin, prosimy o punktualne przybycie.
 • Wejście na oddział: tylko klatką schodową –  proszę nie korzystać z windy!
 • Przed wejściem na oddział znajduje się stolik z płynem do dezynfekcji oraz ankieta, którą należy wypełnić.
 • Warunkiem bezpiecznego wejścia na oddział jest sterylny  zestaw odzieży ochronnej  ( fartuch/rękawiczki/maseczka, ochraniacze na obuwie), który w formie darowizny w kwocie 20 zł można otrzymać u dyżurnej pielęgniarki.
 • Dodatkowe pytania prosimy kierować telefonicznie.

Dziękujemy za wyrozumiałość. Narzucone ograniczenia wynikają z troski o zdrowie pacjentów, personelu i odwiedzających.

Polecane

Oferta pracy Pielęgniarka / Pielęgniarz

Opis oferty pracy:

Pielęgniarka / Pielęgniarz
Miejsce pracy: Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne „Palium”, Centrum Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II

Region: Olsztyn

Stanowisko: Pielęgniarka/pielęgniarz w Hospicjum Stacjonarnym

Wymagania niezbędne związane ze stanowiskiem pracy:
• dyplom pielęgniarki/pielęgniarza
• aktualne prawo wykonywania zawodu
• wykształcenie wyższe – mgr pielęgniarstwa (lub w trakcie)
• minimum dwuletnie doświadczenie zawodowe – (praca w oddziale szpitalnym)

• specjalizacja z opieki paliatywnej lub kurs kwalifikacyjny z opieki paliatywnej (możliwość ukończenia w trakcie trwania zatrudnienia)

Wymagane umiejętności:
• współpraca w zespole
• praca dydaktyczna
• samodzielność, zaangażowanie, dyspozycyjność
• wysoka kultura osobista
• odporność na stres

Oferujemy:
• bardzo wysokie wynagrodzenie
• umowę o pracę/pełny etat
• wsparcie zespołu oraz miłą atmosferę pracy

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie dokumentów przez formularz Lento.pl

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się jedynie
z wybranymi osobami.

Informacja o przetwarzaniu danych w procesie rekrutacji

ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne „Palium”, al. Wojska Polskiego 30, 10-229 Olsztyn, dalej: Hospicjum.

CEL PRZETWARZANIA DANYCH
Rozpatrzenie złożonej oferty i ewentualne skontaktowanie się z Panią/Panem w celu przeprowadzenia dalszej procedury rekrutacyjnej. Po wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych w innych rekrutacjach także w celu poinformowania Pani/Pana o rekrutacjach prowadzonych w przyszłości w naszym Hospicjum.

DANE, KTÓRE PRZETWARZAMY
Podanie danych w zakresie imienia (imion) i nazwiska, daty urodzenia, danych do kontaktu (dowolnie podanych przez Panią/Pana: adresu do korespondencji albo adresu e-mail albo nr telefonu), wykształcenia, kwalifikacji zawodowych oraz przebiegu dotychczasowego zatrudnienia jest obowiązkowe i wynika z Kodeksu Pracy. Będziemy przetwarzać te dane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
Podanie danych dotyczących m.in. wizerunku, ukończonej szkoły, wykształcenia uzupełniającego, dodatkowych uprawnień, zainteresowań i innych danych jest nieobowiązkowe, a podanie ich w dokumentach rekrutacyjnych będzie traktowane jako wyrażenie zgody na przetwarzanie tych danych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO.

CZAS PRZETWARZANIA DANYCH
1) Złożoną ofertę będziemy przetwarzać do czasu zakończenia rekrutacji. Po zakończeniu procesu naboru i wyłonieniu kandydata oferty osób niezatrudnionych są niszczone.
2) W przypadku zatrudnienia, złożone dokumenty zostaną włączone do akt osobowych na podstawie Kodeksu Pracy.

PRZYSŁUGUJĄCE PRAWA
Wyrażoną zgodę można wycofać w dowolnym momencie wysyłając wiadomość na adres e-mail: @ lub za pomocą poczty tradycyjnej. Wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia ich przetwarzania.
Posiada Pani/Pan prawo przenoszenia danych przetwarzanych w systemach informatycznych na podstawie udzielonej zgody.
Posiada Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

KONTAKT Z INSPEKTOREM OCHRONY DANYCH
Inspektorem Ochrony Danych jest Pan Michał Cupiał, do którego można kierować pytania w zakresie przetwarzania danych osobowych na adres e-mail: Informacja o przetwarzaniu danych w procesie rekrutacji

Polecane

ODWIEDZINY WSTRZYMANE

Informujemy, że od dnia dzisiejszego tj. 16.06.2020 r., odwiedziny zostają wstrzymane do odwołania. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 89 532 61 73.

Polecane

#pielęgniarstwotrzecirok

Polecane

Przywracamy odwiedziny!

Miło nam poinformować, ze od dnia 24.05.2020 zostały przywrócone odwiedziny. Prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi obecnie  zasadami:

Odwiedziny odbywają się 2 dni w tygodniu w wyznaczonych godzinach:
Środa: 14:00-16:30
Niedziela 12:00-16:00

 • Obowiązuje telefoniczna rejestracja odwiedzin pod nr.  89 532-61-73
 • Z uwagi na ograniczony czas odwiedzin, prosimy o punktualne przybycie.
 • Wejście na oddział: tylko klatką schodową –  proszę nie korzystać z windy!
 • Przed wejściem na oddział znajduje się stolik z płynem do dezynfekcji oraz ankieta, którą należy wypełnić.
 • Warunkiem bezpiecznego wejścia na oddział jest sterylny  zestaw odzieży ochronnej  ( fartuch/rękawiczki/maseczka, ochraniacze na obuwie), który
  w formie darowizny w kwocie 20 zł można otrzymać u dyżurnej pielęgniarki.
 • Dodatkowe pytania prosimy kierować telefonicznie.

Dziękujemy za wyrozumiałość. Narzucone ograniczenia wynikają z troski o zdrowie pacjentów, personelu i odwiedzających.

Polecane

Przesyłka z Tarnowskich Gór 💗

Pomimo odległości jaka nas dzieli, jesteśmy tak blisko ❤️
Dziękujemy za pamięć 🌺
Podziękowania składamy na ręce Przewodniczącego Organizacji Międzyzakładowej Solidarności Przedsiębiorstwa Budowy Szybów S.A. – Pana Wojciecha Trybuchowskiego.❤️💐

Polecane

Dziś przypada 100 rocznica urodzin naszego patrona.

„Chcesz być silny, bądź pokorny.
Chcesz pomagać innym, rób to tak jak z grą na instrumencie.
Nastrój instrument tak, by każdy kto Ciebie usłyszy, ukoił gniew, ból i szukał w Tobie nuty na dni smutne i ponure”
Jan Paweł II

Polecane

Akcja Platforma Pomocy dotarła do Hospicjum! 💚

Platforma Pomocy
Platforma Pomocy
Platforma Pomocy
Platforma Pomocy

Akcja Platforma Pomocy dotarła również do Hospicjum.
Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Frankowskiemu za spotkanie i przekazane dary! 🌼

Polecane

Dziękujemy, że pamiętacie o nas 💚

Dziękujemy Panu, który przedstawił się tylko, albo aż …uśmiechem ! 😊 a dary zostały przekazane za pośrednictwem Rotary Club Varmia Olsztyn – dziękujemy za dostawę maseczek! 😷❤️ Podziękowania składamy również firmie LA.LILA z Olsztyna! 💐

Polecane

Myśliwi z pomocą 💚 Darz Bór! 🌿

„W odpowiedzi na apel w TVP Olsztyn. W ramach akcji #myśliwizpomocą #myśliwipomagają odwiedziliśmy również Państwa ośrodek. Mamy nadzieję, że maseczki uzupełnią Państwa potrzeby. Zarazem życzymy dużo zdrowia, siły i wytrwałości. Dziękujemy za waszą pracę w tej trudnej sytuacji. Darz Bór! My również dziękujemy! 💖

Polecane

Dary z Tarnowskich Gór! 🌞

Długą drogę przebyły maseczki podarowane przez górników z Tarnowskich Gór. ❤️ Gorące podziękowania składamy na ręce Przewodniczącego Organizacji Międzyzakładowej Solidarność
Przedsiębiorstwa Budowy Szybów S.A. – Pana Wojciecha Trybuchowskiego.❤️💐 Dziękujemy za ważne słowa – nieustająco pozostajemy przy łóżkach naszych podopiecznych! 🍀
Dziękujemy również za słodką część przesyłki 😊

Polecane

Ciepły chleb i ciasto w Hospicjum 🍪

„Mimo późnej pory;) udało się dostarczyć świeże pieczywo i ciasto do Hospicjum w Olsztynie :)miłym dodatkiem okazały się rękawiczki,które obecnie są na wagę złota!”
Pani Beata Soroko – dziękujemy! 💗💗💗

Polecane

Dobrze, że jesteście z nami! 💚

Pani Beata Soroko: ” Dzisiaj był bardzo pracowity dzień! Dzięki wsparciu szofera;)w postaci radnego- Roberta Szewczyka oraz Eweliny Soroko:)udało się nam sprawnie rozwozić „dary” do różnych punktów.. Pozdrawiam serdecznie Hospicjum w Olsztynie! Wsparcie skromne💚ale od serca! Serdecznie dziękuje Panu Przewodniczącemu Rady Miasta Olsztyn za wsparcie, empatię i cierpliwość!

Polecane

Odwiedzili nas kolejni darczyńcy!🙂

Oprócz tak ważnych dziś maseczek podnoszących poziom bezpieczeństwa pracy, Pani Katarzyna Królak zadbała dodatkowo o wysoki poziom serotoniny – zwanej hormonem szczęścia! 😀💐 Dziękujemy za kawę, herbatę oraz słodkości a także przepiękny bukiet żonkili od Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego ANIMATOR ❤️. EDIT: żonkile pochodzą z Pola Nadziej w Morągu, przywiózł je Pan Jarek ze stowarzyszenia Leśny Cross !
Dziś otrzymaliśmy również maseczki szyte własnoręcznie od Pani Justyny Jaworskiej oraz Pani Ewy Piekarskiej, płyny i maseczki od Pani
Iwony Skrodzkiej, Państwo Ewa i Mirosław Orzoł podarowali maseczki i rękawice 🌼❤️
PCK Warmińsko-Mazurski Związek Okręgowy – dziękujemy – po raz kolejny otrzymaliśmy wsparcie w postaci maseczek 😊❤️
Wszystkim serdecznie dziękujemy 🌺🌺🌺

Polecane

„Pole nadziei”w Morągu zakwitło!

Żonkile są kwiatem nadziei i symbolem aktu solidarności z umierającymi. Akcja „Pole nadziei” ma na celu szerzenie idei hospicyjnej, edukację i uwrażliwianie społeczeństwa na los ludzi chorych i cierpiących.

Z inicjatywy Prezesa Jarosława Rowickiego Stowarzyszenia Leśny Cross z Morąga na początku grudnia 2019 r. odbyła się akcja sadzenia żonkili przy Pływalni „Morąska Perła”. W akcję zaangażowali się Zastępca Burmistrza Morąga Leszek Biernacki, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Morągu, pracownicy pływalni i Prezes Olsztyńskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego „Palium” Teresa Kocbach, którzy własnoręcznie sadzili żonkile.

Polecane

Dziękujemy za Waszą obecność i wsparcie! 🌹

Chwila między zabiegami, aby podziękować za Waszą obecność i wsparcie. Dziękujemy! ❤️❤️❤️
Pamiętajcie, że od dziś, każdy powinien osłonić usta i nos, wychodząc z domu. Dbajcie o siebie i innych w swoim otoczeniu! 👍

Polecane

Każda pomoc na wagę złota …

Każda z tych osób dołożyła dziś swoją cegiełkę do bezpieczeństwa personelu i pacjentów Hospicjum.
Serdecznie dziękujemy! 💐❤️
Dorota Kaczkowska, Krzysztofa Krajewska, Joanna Bednarczyk,
Rada Sołectwa Budwity, Kornel Kleszcz, Joanna Gadomska,
oraz firma OLPOL – Wawrzyn,
Dziękujemy również TVP 3 Olsztyn za zorganizowanie transportu! 👍💐

Polecane

Kolejne dary i słowa otuchy 🌹

Kolejna przesyłka, tym razem z dołączonym liścikiem
Takie słowa przywracają siłę i dodają otuchy, tak bardzo teraz potrzebnej nam wszystkim 🌞
Dziękujemy! ❤️❤️❤️

Polecane

Serce w kopercie 💕

Dziś otrzymaliśmy kopertę jakich wiele,
a w niej… kawałek ❤️ serca – taki hołd oddany tym, którzy opiekują się najsłabszymi i nadzieja na lepsze jutro.
Dziękujemy! 🍀❤️🌼

Polecane

Spokojnych Świąt Wielkanocnych!

Okres Świąt Wielkanocnych na chwilę oderwał nas od trudnej rzeczywistości a w wyjątkowy nastrój wprawiła
nas słodka niespodzianka dostarczona do hospicjum
Przepyszny, świąteczny tort – dziękujemy za pamięć!

Polecane

Dziś otrzymaliśmy dary od Wojewody!

Maseczki medyczne, rękawiczki, środki do dezynfekcji i fartuchy flizelinowe – to kolejne dary, które dziś otrzymaliśmy
od Pana Wojewody Artura Chojeckiego.
Dziękujemy za wsparcie! 

Polecane

Od kilku dni pomoc płynie z różnych stron, tak bardzo potrzebne teraz dary otrzymujemy od osób prywatnych, organizacji i instytucji;

Serdecznie dziękujemy!
Ewa Piekarska, Teresa Pałaszewska, Monika Olszewska, Chorągiew Warmińsko-Mazurska ZHP, PCK Warmińsko-Mazurski Związek Okręgowy, Agnieszka Koprucka – Spółdzielnia Socjalna HuManus, Monika Gawrońska, Takeda Pharma, Wioletta Bojarska, Ochrona i Ratownictwo Anaconda Security Olsztyn, MebloShop Olsztyn, Fundacja NIDA

Polecane

Bieg dla Hospicjum im. Jana Pawła II- PRZEŁOŻONY.

Drodzy Uczestnicy naszego charytatywnego biegu,

Chcielibyśmy Wam podziękować za tak liczne zgłoszenia i chęć wsparcia naszego hospicjum i pomocy naszym pacjentom.
W związku z sytuacją epidemiologiczną jaka zaistniała Bieg charytatywny „5 km Nadziei” dla hospicjum im Jana Pawła II zaplanowany w dniu 04.04.2020 zostaje PRZEŁOŻONY.

Wdzięczni za obdarzenie nas tak dużym zaufaniem i w obliczu tak wielkiej chęci wsparcia naszego Hospicjum czujemy się w obowiązku poinformować Was iż BIEG SIĘ ODBĘDZIE w innym, możliwie najbliższym terminie (w zależności od rozwoju sytuacji).

Na chwilę obecną nie możemy narażać uczestników na niebezpieczeństwo.
Pomoc innym nie może zagrażać Waszemu zdrowiu.
O wszystkim będziemy Was informować na fb.

Mówimy więc do zobaczenia!

Polecane

Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne „Palium” wraz z wolontariuszami Hospicjum oraz Stowarzyszeniem „Leśny Cross” 04 kwietnia 2020 r. będzie organizować bieg charytatywny „5 km nadziei”, który będzie wsparciem dla Centrum Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II.
Nasza inicjatywa została powołana, aby nieść pomoc osobom chorym i potrzebującym opieki i leczenia w trudnym dla nich okresie. Chcemy propagować ideę opieki hospicyjnej w społeczeństwie przez popularyzowanie zdrowego stylu życia oraz pozyskać środki finansowe na działalność Hospicjum.

Bieganie to najbardziej dynamicznie rozwijający się sport w Polsce. Wychodząc z założenia, że biegać każdy może, kierujemy naszą akcję do wszystkich, którzy chcą pomagać.

Tu nie ma żadnych barier, wystarczą tylko chęci.

Bieg będzie podzielony na 4 kwalifikacje:

1. Dzieci 6-10 lat (dystans 0.2km)

2. Dzieci 11-13 lat (dystans 0.4km)

3. Dzieci 14-16 lat (dystans 0.6km)

4 . Open (1 – x lat) ( dystans 5km)

Bieg na rzecz hospicjum „5 km Nadziei” jest konkurencją sportową bez pomiaru czasu o charakterze charytatywnym.
Każdy uczestnik, który zapisze się na bieg otrzyma Pakiet startowy: tj. numer startowy – na jego podstawie możliwość startu w biegu; okolicznościową koszulkę; wodę; pamiątkowy medal na mecie; profesjonalną opiekę medyczną;

Organizowany bieg charytatywny został objęty Honorowym Patronatem:

Patronat medialny:

Miejscem realizacji zadania będzie Las Miejski przy Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych.

Grupą docelową będą przede wszystkim mieszkańcy Miasta Olsztyna (dzieci, młodzież, osoby dorosłe, zarówno pełno jak i niepełnosprawne), Przewidywana liczba uczestników to minimum 200 osób.

„Zadanie jest współfinansowane ze środków Urzędu Miasta w Olsztynie”

oraz przez  partnerów i sponsorów :

Polecane

Światowy Dzień Chorego

11 lutego 2020 r. w naszym Hospicjum obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Swoją obecnością zaszczycił nas już po raz kolejny JE Ks. Abp dr Edmund Piszcz, który pobłogosławił chorych, a Pani Anna Kowalska zaśpiewał i zagrał umilając czas wszystkim obecnym podczas uroczystości.

Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne „Palium” każdego roku obchodzi Światowy Dzień Chorego. Jest to święto przypadające na dzień 11 lutego, ustanowione przez Jana Pawła II 13 maja 1992 roku – w 75 rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi świata na potrzeby wszystkich chorych, konieczność zapewnienia im jak najlepszej opieki oraz uwrażliwienie społeczeństwa na wartość ludzkiego życia.

Polecane

#WstajeNowyDzień

https://www.facebook.com/watch/?v=1330023690540227
Kilka słów o biegu i hospicjum w telewizji śniadaniowej po raz drugi
Polecane

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy zaprosić Państwa już dziś, jako przyjaciół Hospicjum im. Jana Pawła II do uczestnictwa i wsparcia naszego niesamowitego przedsięwzięcia, jakim jest bieg charytatywny, organizowany w Olsztynie 04.04.2020 roku.

Wychodząc z założenia, że biegać może każdy, kierujemy nasze zaproszenie również do Państwa, naszych darczyńców i partnerów.

Zapraszamy Państwa do udziału w tej wspaniałej inicjatywie. Zabierzcie ze sobą znajomych oraz rodzinę, żeby było nas jak najwięcej.

Zapisy na bieg oraz regulamin znajdą Państwo na stronie superczas.pl oraz na naszej stronie informacyjnej 5kmnadziei.pl

Polecane

„Rewizor”

Kolejny raz w uroczysty sposób obchodziliśmy Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej.

26 października 2019 r. o godzinie 17.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie Wspaniały Teatr bez Nazwy z Gietrzwałdu wystawił spektakl teatralny pt. „Rewizor” Nikołaja Gogola w reżyserii Andrzeja Fabisiaka.

Tegoroczne hasło, tego szczególnie ważnego dla osób związanych z medycyną i opieką paliatywną dnia, brzmi: „Moja Opieka, Moje Prawo” i ma na celu zwrócenie uwagi na prawo pacjentów do opieki hospicyjnej i paliatywnej. Na oficjalnej stronie Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej możemy przeczytać: „W tegorocznym Światowym Dniu Hospicjów i Opieki Paliatywnej chodzi o zbiorowe powiedzenie, że opieka paliatywna jest prawem każdego mężczyzny, kobiety i dziecka. Razem możemy zatrzymać niepotrzebny ból i stres podczas choroby i pod koniec życia.”

Obsada Wspaniałego Teatru bez Nazwy z Gietrzwałdu:
Anton Antonowicz – horodniczy – Michał Kozłowski
Anna – jego żona – Jolanta Kłoczewska
Maria – jego córka – Małgorzata Sendela
Łuka Łukicz Chłopow – wizytator szkół – Janusz Sendela
Ammosa Lapkina-Tiapkina – sędzina – Teresa Grodzicka-Szymańska
Zjemlanika – kurator instytucji filantropijnych – Teresa Samulowska
Iwan Kuźmicz Szpiekin – naczelnik poczty – Adam Kochanowski
Piotr Bobczyński – obywatel – Krzysztof Biadała
Piotr Dobczyński – obywatel – Marek Gardzielewski
Iwan Chlestakow – urzędnik z Petersburga – Tomasz Czerwiński
Awdotia – porządkowa – Ewa Hatała
akordeonista – Adam Kochanowski
gitarzysta – Janusz Sendela
inspicjent i sufler –  Rowena Warmińska
realizacja techniczna – Andrzej Kłoczewski
teksty piosenek – Jerzy Szczudlik
scenografia i reżyseria – Andrzej Fabisiak

Wszystkim bardzo dziękujemy za uczestnictwo w spektaklu oraz wsparcie nas w przygotowaniach tego niezwykłego wydarzenia.

Zdjęcia ze spektaklu zostały umieszczone w galerii.

Polecane

Ostatnie pożegnanie

Ze smutkiem informujemy, że w dniu 22 października 2019 roku zmarł Pan Profesor Jacek Łuczak, twórca Hospicjum Palium w Poznaniu, założyciel Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej.
Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały Człowiek, Nauczyciel i Lekarz.

Księga kondolencyjna jest wystawiona w hospicjum na osiedlu Rusa 55 w Poznaniu.

W czwartek, 31 października 2019 r. o godz. 11.00 w Katedrze Poznańskiej odbędzie się Msza Św. za śp. Profesora Jacka Łuczaka. Uroczystości pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Junikowo o godz. 13:50.

Źródło: https://hospicjum-palium.pl/ostatnie-pozegnanie/

Polecane

Specjalista ds. Promocji

Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne „Palium” poszukuje pracownika na stanowisko Specjalisty ds. promocji

Opis stanowiska:
•Planowanie i realizacja działań mających na celu promocję Stowarzyszenia
•Budowanie i wzmacnianie pozycji Stowarzyszenia
•Prowadzenie strony internetowej i mediów społecznościowych
•Nawiązywanie kontaktów
•Pozyskiwanie funduszy oraz realizacja projektów finansowych przez organy zewnętrzne
•Organizowanie i prowadzenie kampanii społecznych

Wymagania:
•Wykształcenie wyższe (marketing, zarządzanie).
•Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku.
•Zaangażowanie i odpowiedzialność za realizację powierzonych zadań.
•Umiejętność pracy w zespole.
•Prawo jazdy kat. B.

Oferujemy:
• Możliwość samozatrudnienia lub zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę (3 miesiące okresu próbnego-umowa zlecenie)
• Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji

Osoby zainteresowane prosimy o nadsyłanie CV na adres hospicjum.olsztyn@gmail.com z dopiskiem SPECJALISTA
do dnia 31 października 2019 r.  


Informacja o przetwarzaniu danych w procesie rekrutacji
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne „Palium”, al. Wojska Polskiego 30, 10-229 Olsztyn, dalej: Hospicjum.
CEL PRZETWARZANIA DANYCH
Rozpatrzenie złożonej oferty i ewentualne skontaktowanie się z Panią/Panem w celu przeprowadzenia dalszej procedury rekrutacyjnej. Po wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych w innych rekrutacjach także w celu poinformowania Pani/Pana o rekrutacjach prowadzonych w przyszłości w naszym Hospicjum.
DANE, KTÓRE PRZETWARZAMY
Podanie danych w zakresie imienia (imion) i nazwiska, daty urodzenia, danych do kontaktu (dowolnie podanych przez Panią/Pana: adresu do korespondencji albo adresu e-mail albo nr telefonu), wykształcenia, kwalifikacji zawodowych oraz przebiegu dotychczasowego zatrudnienia jest obowiązkowe i wynika z Kodeksu Pracy. Będziemy przetwarzać te dane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
Podanie danych dotyczących m.in. wizerunku, ukończonej szkoły, wykształcenia uzupełniającego, dodatkowych uprawnień, zainteresowań i innych danych jest nieobowiązkowe, a podanie ich w dokumentach rekrutacyjnych będzie traktowane jako wyrażenie zgody na przetwarzanie tych danych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO.
CZAS PRZETWARZANIA DANYCH
1)Złożoną ofertę będziemy przetwarzać do czasu zakończenia rekrutacji. Po zakończeniu procesu naboru i wyłonieniu kandydata oferty osób niezatrudnionych są niszczone.
2)W przypadku zatrudnienia, złożone dokumenty zostaną włączone do akt osobowych na podstawie Kodeksu Pracy.
PRZYSŁUGUJĄCE PRAWA
Wyrażoną zgodę można wycofać w dowolnym momencie wysyłając wiadomość na adres e-mail: hospicjum.olsztyn@gmail.com lub za pomocą poczty tradycyjnej. Wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia ich przetwarzania.
Posiada Pani/Pan prawo przenoszenia danych przetwarzanych w systemach informatycznych na podstawie udzielonej zgody.
Posiada Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 
KONTAKT Z INSPEKTOREM OCHRONY DANYCH
Inspektorem Ochrony Danych jest Pan Michał Cupiał, do którego można kierować pytania w zakresie przetwarzania danych osobowych na adres e-mail: iod.hospicjum.olsztyn@gmail.com.Polecane

Warsztaty

W dniach od 30 maja do 1 czerwca 2019 r. w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Gietrzwałdzie odbyły się  warsztaty dla pielęgniarek i pielęgniarzy opieki paliatywnej z całej Polski. Pod hasłem „Wsparcie pielęgniarek i pielęgniarzy opieki paliatywnej” ponad 80 osób poszerzało swoją wiedzę i umiejętności z zakresu radzenia sobie w emocjami, rozpoznawania sygnałów płynących z ciała oraz właściwego reagowania na nie. Ponadto uczestnicy szkolenia poznali autoterapeutyczne korzyści śmiechu. Nie zabrakło też tematyki związanej z leczeniem bólu u chorych z chorobą nowotworową oraz właściwego leczenia ran przewlekłych. Wybór miejsca spotkania był nieprzypadkowy – w Gietrzwałdzie, miejscu objawień Maryjnych uczestnicy mieli możliwość uczestniczenia w Drodze Różańcowej i Mszy Świętej oraz obejrzenia filmu Joanny Warechy „Objawienia Gietrzwałdzkie”. Dodatkową atrakcją był też spektakl „Rewizor” w wykonaniu Wspaniałego Teatru Bez Nazwy oraz udział w Wieczorze Warmińskim.

Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne „Palium” dziękuje wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia. Szczególnie dziękujemy za nieocenioną pomoc i wkład Polskiemu Towarzystwu Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej, Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych Regionu  Warmii i Mazur z Siedzibą w Olsztynie oraz Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Elblągu.

Polecane

Bazyliszek

11 czerwca 2019 r. nasze Hospicjum odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie. Pod okiem pani Ewy Piórkowskiej przygotowali i zaprezentowali pacjentom naszego Hospicjum znaną polską legendę – „Bazyliszka” Liliany Bardijewskiej.

Serdecznie dziękujemy zarówno uczniom jak i pani Ewie Piórkowskiej za okazane serce, zaangażowanie i wywołanie uśmiechu na twarzach naszych pacjentów.

Polecane

Dziękujemy

Jesteśmy niezwykle poruszeni ogromnym i bezinteresownym zaangażowaniem uczniów, rodziców i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 34 im. Józefa Malewskiego w Olsztynie. Przez cały maj na terenie szkoły trwała zbiórka środków pielęgnacyjnych niezbędnych dla pacjentów naszego Hospicjum. Efekt zbiorki przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. To co przedstawiają zdjęcia to jedynie część wszystkiego co otrzymaliśmy.
Składamy ogromne podziękowanie wszystkim, bez których ta zbiórka byłaby niemożliwa. 
Dzięki Państwa wrażliwości i otwartości wiemy, że nie jesteśmy sami w niesieniu ukojenia i pomocy naszym pacjentom.

Polecane

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych pragnę złożyć wszystkim wykonującym ten zawód wyrazy szacunku i uznania za zaangażowanie  w codziennej pracy.

Życzę wytrwałości w wykonywaniu tej szczególnej profesji.
To zawód obdarzany wielkim zaufaniem społecznym, który wymaga wyjątkowych predyspozycji oraz ogromnej wiedzy i umiejętności.

Z wyrazami szacunku
Teresa Kocbach
Dyrektor Hospicjum

Polecane

Światowy Dzień Chorego

Dnia 11 lutego 2019r. o godzinie 13:00 w naszym Hospicjum obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Swoją obecnością zaszczycił nas już po raz osiemnasty JE Ks. Abp dr Edmund Piszcz, który pobłogosławił chorych, a Pan Daniel Rupiński zaśpiewał i zagrał umilając czas naszym pacjentom oraz pracownikom.

Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne „Palium” każdego roku obchodzi Światowy Dzień Chorego. Jest to święto przypadające na dzień 11 lutego, ustanowione przez Jana Pawła II 13 maja 1992 roku – w 75 rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi świata na potrzeby wszystkich chorych, konieczność zapewnienia im jak najlepszej opieki oraz uwrażliwienie społeczeństwa na wartość ludzkiego życia.

Zdjęcia wykonał Pan Bogdan Brzostowski

Polecane

Wznowienie granic na działce pod budowę Hospicjum


Firma Geo-Szkic Michał Prusik wznowiła znaki graniczne na naszej działce przy ul. Metalowej 5. To pierwszy krok naszych działań związanych z budową nowej siedziby Hospicjum.

Polecane