Ładowanie…


Zarząd Stowarzyszenia

Teresa Kocbach – Prezes
Jolanta Kłoczewska – Wiceprezes
Bożena Gryczko – Sekretarz
Teresa Sadowska-Wołkowicka – Skarbnik
Ewa Naruszewicz – Członek
Monika Rucińska – Członek
Ewa Sapka-Pawliczak – Członek

Komisja Rewizyjna

Hanna Taraszkiewicz – Przewodnicząca
Angelika Mazurek – Zastępca przewodniczącej
Danuta Harbaszewska – Sekretarz

Głównym założeniem działalności Stowarzyszenia jest prowadzenie pełnoprofilowego Hospicjum
w Olsztynie. Członkowie Stowarzyszenia wykonali ogrom pracy, czego efektem było utworzenie Zakładu Opieki Paliatywnej zwanego Centrum Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II, które zostało uroczyście otwarte dnia 9 września 2001 r.

<zdjęcia z otwarcia>

Z inicjatywy Zarządu Olsztyńskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego „Palium” i za aprobatą ks. abp Seniora Edmunda Piszcza w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II dnia 11 kwietnia 2005 r. Hospicjum przyjęło jego imię.

<zdjęcia, materiały prasowe>

Stworzone przez Stowarzyszenie Hospicjum – Centrum Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II od prawie 20 lat mieści się w wynajmowanych pomieszczeniach na terenie Miejskiego Szpitala Zespolonego
w Olsztynie. W roku 2018 stowarzyszenie otrzymało od miasta z 99% bonifikatą prawie 21-arową działkę przy ul. Metalowej 5 pod budowę nowej siedziby. Na tym etapie rozpoczęły się starania
o fundusze na wielomilionową inwestycję a wizja nowego budynku z dbałością o każdy szczegół, funkcjonalność i estetykę wnętrz dostosowanych do potrzeb pacjentów została przeniesiona na papier w formie projektu.

<zdjęcia budynku>

Linki do artykułów

https://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/dzialka-dla-hospicjum-z-99-procentowa-bonifikata/d0mhxss

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status