Ładowanie…
Pierwszy slide
Pierwszy slide
Santander Bank: 20 1500 1298 1212 9001 8789 0000


Idea

Program Pola Nadziei został stworzony przez Organizację Marie Curie Cancer Care. W 1997 roku MCCC przekazała ideowe założenie i zasady organizacji akcji Pola Nadziei Towarzystwu Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie. Od tego czasu żonkilowe Pola Nadziei kwitną rokrocznie w Krakowie, a od 2003 roku również w innych miastach Polskich – dla chorych w tamtejszych hospicjach. We współpracy z  Hospicjum św. Łazarza w Krakowie realizujemy program, według własnej koncepcji z zachowaniem zasad i trzech równoważnych celów, którymi jest:

 – Szerzenie idei hospicyjnej
– P
ozyskiwanie funduszy na prowadzoną opiekę dla terminalnie chorych
– Uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i możliwość niesienia pomocy

 

 

Pola Nadziei 2019

Ze względu ma epidemię koronawirusa nie mogliśmy zrealizować kolejnej edycji Pól Nadziei, tak jak to planowaliśmy, wszystkie wydarzenia zostały zawieszone. Ale poprosiliśmy Przyjaciół żonkilowej akcji o krótką relację fotograficzną z Pól Nadziei. Przesłane zdjęcia będą upamiętniały tegoroczną symboliczną edycję, która niestety zaczęła się i skończyła wraz z zakwitnięciem żonkili. Galerię zdjęć opublikujemy jako podsumowanie naszych działań i upamiętnienie przesłania, które niesie za sobą akcja „Pola Nadziei”. Pierwsze zdjęcia już otrzymaliśmy! 💚

Sesja zdjęciowa od SP 33 w Olsztynie, tym razem w czasie sadzenia, nie udało się zrobić zdjęć kwitnących żonkili, trwała kwarantanna.

„15 października 2019 roku, uczniowi klasy V C SP 33, rozpoczęli kolejną edycję akcji Pola Nadziei. Dzieci sadziły żonkile- symbol nadziei dla nieuleczalnie chorych, na szkolnej rabatce. Wiosną, jak kwiaty zakwitną, sprzedamy je, a zebrane środki przekażemy dla mieszkańców olsztyńskich hospicjów. Pomagając uczymy szacunku i empatii wobec osób potrzebujących pomocy.” ❤️

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status