... powiedz o nas komuś jeszcze

Ty również możesz zostać naszym wolontariuszem!

Ruch wolontariacki i hospicyjny od samego początku swojego istnienia są ze sobą ściśle związane. Nasz wolontariat działa od początku istnienia Hospicjum, czyli już prawie 20 lat i skupia wiele osób, które w różnoraki sposób wspierają nas w niesieniu ukojenia osobom z zaawansowaną chorobą nowotworową oraz z innymi chorobami w stadium terminalnym.

Jeśli znalazłeś się w takim momencie swojego życia, kiedy w sposób przemyślany i zaplanowany chcesz dzielić swój czas z osobami potrzebującymi, to nasze Stowarzyszenie jest właściwym miejscem.

Form wolontariatu jest wiele, zatem istnieje szansa, że każdy znajdzie właściwy dla siebie sposób zaangażowania.

 

 

WOLONTARIAT AKCYJNY

Wolontariuszem akcyjnym może zostać każdy, bez względu na wiek (w przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest pisemna zgoda rodziców). Działania takiego wolontariusza nie są bezpośrednio związane z towarzyszeniem chorym. Wolontariusz wspiera funkcjonowanie Hospicjum angażując się w akcje charytatywne i promocyjne – poszukiwanie sponsorów, dystrybuowanie materiałów promocyjnych, zbiórki pieniędzy na rzecz Hospicjum, pomoc w organizowaniu akcji charytatywnych (kiermasze, licytacje, koncerty, marsze, biegi), pomoc w pracach porządkowych na terenie Hospicjum.

Zgoda rodziców

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WOLONTARIAT OPIEKUŃCZY

Skierowany jest do osób pełnoletnich. Nie ma znaczenia wykształcenie, aktywność zawodowa, przekonania czy wyznanie. Wolontariusz realizuje swoją pracę w hospicjum stacjonarnym. Towarzyszy bezpośrednio pacjentom, dzieląc z nimi swoją codzienność. Ta aktywna obecność polega na: byciu obok, rozmowie (często wspólnym milczeniu), wspólnym oglądaniu telewizji, słuchaniu radia, czytaniu, modlitwie, wspólnych spacerach. Wolontariusz robi też zakupy naszym pacjentom. Często swoją obecnością i zaangażowaniem daje wsparcie i wytchnienie rodzinom i bliskim pacjentów.

 

 

 

 

 

 

PIERWSZE KROKI DO ZOSTANIA WOLONTARIUSZEM

Jeśli masz wewnętrzne przekonanie, że to ten czas i  to miejsce skontaktuj się z naszym koordynatorem wolontariatu telefonicznie lub mailowo.

Koordynatorka wolontariatu: Karolina Dąbrowska-Chołostiakow,

Numer telefonu: 89 532 61 73 (od poniedziałku do piątku, w godzinach między 7.00, a 14.00)

Adres email: wolontariat.hospicjumolsztyn@gmail.com (wysyłając maila dołącz do niego wypełnioną Ankietę kandydata na wolontariusza)

Ankieta kandydata na wolontariusza (wersja pdf),

Ankieta kandydata na wolontariusza (wersja doc).

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status