Dziś, 11 lutego obchodzimy 29 Światowy Dzień Chorego. Święto ustanowił nasz patron, Papież Jan Paweł II w 75. rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca towarzyszą chorym i cierpiącym, chcąc dzielić z nimi ten nierzadko ogromny i niezrozumiały trud i ból. To również nasz ukłon w stronę Wolontariuszy, którzy wspierają naszych Pacjentów swoją bezinteresowną obecnością. Tegoroczne obchody zostaną uczczone Mszą Świętą w Kaplicy Hospicjum, którą będzie celebrował ks. Andrzej Zieliński, który na co dzień towarzyszy naszym Pacjentom.

Fragment orędzia Papieża Franciszka w Światowym Dniu Chorego 11 lutego 2021 r

Społeczeństwo jest bardziej ludzkie, jeśli potrafi bardziej zatroszczyć się o swoich słabych i cierpiących członków, a zdoła czynić to skutecznie będąc ożywione miłością braterską. Dążmy do tego celu i sprawmy, aby nikt nie został pozostawiony sam sobie, aby nikt nie czuł się wykluczony lub opuszczony.”