„Palium” po łacinie znaczy płaszcz i to właśnie takim płaszczem wszechstronnej opieki otaczamy w Hospicjum wszystkich pacjentów, a także ich rodziny i najbliższych. Hospicjum jest przede wszystkim domem, w którym czeka się na tych, którzy potrzebują leczenia i opieki, którzy niosą często trudny do udźwignięcia ciężar własnej choroby lub choroby bliskich oraz na tych, którzy chcą pomagać, ofiarując swoją wiedzę, mądrość, doświadczenie, a także zaangażowanie, serce i czas. Opieka paliatywna to nowy rozdział w historii medycyny, a
my jesteśmy częścią tej historii w Olsztynie i w województwie warmińsko-mazurskim. Wszyscy z entuzjazmem od 20 lat tworzymy nasze Hospicjum. Mamy głęboką nadzieję i wiarę, że twórczo wpływamy na rozwój opieki paliatywnej nie tylko lokalnie, ale i w perspektywie całej Polski,  a nawet Europy, że stymulujemy przemiany w ochronie zdrowia, że odczarowujemy słowo „hospicjum”, a to wszystko dla dobra pacjentów i ich bliskich. Z całego serca dziękuję naszym darczyńcom i przyjaciołom Hospicjum. Dzięki Waszemu wsparciu nieprzerwanie sprawujemy opiekę nad chorymi, a także ich bliskimi i podnosimy jakość leczenia i opieki. Serdeczne podziękowania kieruję w stronę całego naszego zespołu opieki paliatywnej. Dziękuję Wam za obecność przy chorym, za wytrwałość w codziennej pracy, za uśmiech na twarzy i serce na dłoni, z którymi każdego dnia idziecie do chorych. Życzę wszystkim pracownikom, wolontariuszom, sponsorom i przyjaciołom wielkiej motywacji i szczególnej determinacji do pełnienia tej niezwykłej, szlachetnej służby. Niech dobro, którym obdarzacie potrzebujących daje siłę do dalszego działania. Jestem dumna z Naszego Hospicjum. Życzę Nam kolejnych lat dalszej dobrej współpracy i ponad wszystko nowej siedziby Hospicjum.

Prezes Teresa Kocbach