Ładowanie…
Pierwszy slide
Pierwszy slide
Santander Bank: 20 1500 1298 1212 9001 8789 0000


Tytuł Kobiety z Charakterem dla kolejnej babki z naszego stowarzyszenia.

„Nie po to nauczyłyśmy się mówić, żebyśmy teraz siedziały cicho…..”
Wczoraj (29, kwietnia, 2022) byliśmy gośćmi na 13. Edycji Kobiet z Charakterem, a że życie pisze różne scenariusze i historia lubi się powtarzać to nasza Pani wice Prezes Jola Kłoczewska odebrała statuetkę-oczywiście to tylko Pro forma 😜 wszyscy, którzy znają Jolę wiedzą, że jest bombą pozytywnej energii.
W naszym Stowarzyszeniu pracują ambitne, mądre, dążące do celu kobiety, którym na przełomie kilku ostatnich lat także przyznano tytuł laureatek Kobiet z Charakterem. Teresa Kocbach, Teresa Sadowska, Jola Kłoczewska- to członkinie naszego stowarzyszenia i duma nas rozpiera, że jesteście wśród nas.
Gratulujemy wszystkim laureatkom, nie zwalniajcie!
      

Żonkile zakwitły w Olsztynku

Podczas tegorocznej akcji Pól Nadziei  jak do tej pory wolontariusze ze  Szkoły Podstawowej w Olsztynku im. Noblistów pobili rekord z kweście ulicznej. Na ulicach Olsztynka zebrano 920,97 zł. Mieszkańcy w zamian za wrzucenie datku do puszki otrzymali świeżo ścięte żonkile.

 

     

 

 

Pola Nadziei czas start

“Dobro się mnoży jeśli się je dzieli”

Dzięki pięknym ludziom ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Olsztynie i Pani Jolancie Dębskiej kolejna edycja Pól Nadziei zakończyła się sukcesem.

Wenta Dobroczynna na rzecz Naszego Hospicjum Palium

Tegoroczne spotkanie Wenty Dobroczynnej organizowane przez Akcję Katolicką Archidiecezji Warmińskiej odbyło się na rzecz naszego Hospicjum, a głównym celem jest zebranie pieniędzy na budowę naszej nowej siedziby na ul. Metalowej 5.

Podczas Wenty zebrano 32 tysiące, wszystkim ofiarodawcom, sponsorom, przyjaciołom bardzo serdecznie dziękujemy.

         

Godni Naśladowania 2021

W piątek 10 grudnia, 2021 roku zostaliśmy laureatami konkursu “Godni Naśladowania”. Kapituła Rady Organizacji Pozarządowych przyznała nam główną nagrodę “Organizacja Godna Naśladowania”. Nasze Hospicjum otrzymało 3000 tysiące złotych na cele statutowe oraz statuetkę. Dziękujemy wszystkim pracownikom Hospicjum lekarzom, pielęgniarkom, opiekunkom, to Wasza zasługa.

Kochani!!!!

Jeszcze ciepły NASZ KALENDARZ na 2022 rok!
Jeśli chcecie nam pomóc zróbcie wpłatę minimum 20 zł Santander Bank: 20 1500 1298 1212 9001 8789 0000 w tytule kalendarz i napiszcie wiadomość do strony, a to piękne dzieło będzie Wasze. Zbliżają się Mikołajki zamiast skarpet podarujcie bliskim Nasz Kalendarz!
Cieszymy się, że nasi partnerzy po raz kolejny nam zaufali, to dzięki nim powstał kalendarz.

Rozstrzygnięcie konkursu

I MIEJSCE –  Julia Siesicka – pies
II MIEJSCE  – Vanessa Skorobogata – kasztany
III MIEJSCE – Alicja Szalik – płonący korzeń
Wyróżnienie– Krystian Strączek – zima
Ponadto Komisja wybrała 12 laureatów, których zdjęcia ukażą się w kalendarzu na 2022 r.
1. Krystian Strączek – styczeń
2. Olga Kwela – luty
3. Aleksandra Opala – marzec
4. Wiktoria Sadowska – kwiecień
5. Inga Kwella – maj
6. Lena Maruszek – czerwiec
7. Zuzanna Letkiman – lipiec
8. Alina Suszek – sierpień
9. Vanessa Skorobogata – wrzesień
10. Julia Siesicka – październik
11. Monika Krajewska – listopad
12. Alicja Szalik – grudzień

Edukacja, Edukacja, Edukacja!

Pola Nadziei
To bardzo ważne aby od najmłodszych lat uwrażliwiać innych na chęć niesienia pomocy. Tak właśnie się dzieje w Bartążku, Olsztynie, Olsztynku, Dobrym Mieście.
Sadzimy żonkile, które są symbolem nadziei – na wiosnę „żniwa”.

Warmińskie Historie Miłosne w Portretach Ślubnych Zaklęte – wystawa fotografii ukazująca tradycje ceremonii ślubnej

W naszym Hospicjum zawisła na ścianach wystawa zdjęć, która wzbudza wiele pozytywnych emocji nie tylko wśród pacjentów ale i pracowników. Zdjęcia pokazują jaką wspaniałą wartością jest budowanie własnej historii.
Finisaż wystawy odbędzie się 30 listopada, 2021

Wojewódzkie priorytety w Opiece Paliatywnej

Dzięki Naszym Wojewódzkim Konsultantkom Pielęgniarstwa i Opieki Paliatywnej Teresie Kocbach i Katarzynie Kożurno spotkali się wszyscy Dyrektorzy, Kierownicy  aby omówić  priorytety i innowacyjne pomysły, które można wykorzystać w Opiece Paliatywnej. Dr hab. n. med. Jarosław Woroń  mówił o pozytywnym wpływie kanabinoidów w medycynie, dr n. med. Janusz Wojtacki o bólu w chorobie nowotworowej. Pani Jolanta Fudali – Polakiewicz przedstawiła nową aplikacją jaką jest Dzienniczek Bólu. Konsultantki w imieniu wszystkich podziękowały za wieloletnią współpracę Małgorzacie Tubis, która przez długi czas współpracowała z placówkami w całym województwie.

Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej w Palium – 8, października, 2021

„Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź,
Tam dobre serca mają.
Źli ludzie – wierzaj mi –
Ci nigdy nie śpiewają.”
Goethe Johann Wolfgang
Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej to dla nas wyjątkowe święto. Dziś w przepięknym anturażu w dźwiękach znanych utworów śpiewanych i granych przez Zespół Bandadana z WTZu z Dobrego Miasta czciliśmy ten ważny dzień. Zwieńczeniem na zakończenie był występ zespołu wiolonczelowego Cellofuny z Olsztyńskiej Filharmonii.
Cudowna pogoda, pozytywna energia pięknych ludzi, to daje siłę! ??
Dziękuje Monika Wiśniewska,Kamil Grochowski, Marek Lewiński, Paweł Panasiuk, zespół Bandadana, Cellofuny,

Działka pod budowę Hospicjum

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli” (Albert Schweitzer).

Największym sukcesem jaki mogliśmy sobie wyobrazić to uśmiech uczestników, którzy włączyli się w naszą akcje. Dziś 30 maja, 2021 roku w Parku Jakubowym przy Olsztyńskim CEIKu odbyło się wręczenie pakietów dla uczestników Biegu 5 km Nadzieji dla Olsztyńskiego Hospicjum. Każdy uczestnik mógł pokonać trasę w dowolny sposób, a na starcie zameldował się Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki. Gościliśmy ponad 500 osób, dzięki którym udało się kupić pompę infuzyjną, która jest niezbędna dla podopiecznych Hospicjum.
Dziękujemy wszystkim partnerom, współorganizatorom, sponsorom : tutaj najlepiej wymienić jeśli mamy listę.
Patronat Honorowy Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego, Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

TVP 3 Olsztyn, Meloradio, Telewizja Kopernik

„Pomoc w czasie Koronawirusa”

Nieocenione jest wsparcie gdy go potrzebujesz, a zwłaszcza gdy się go nie spodziewasz. Jest nam niezmiernie miło, że zechcieliście podarować nam niezbędne środki ochrony, które znacznie poprawiły warunki naszej pracy, dzięki temu mogliśmy jeszcze lepiej zadbać o naszych pacjentów. Przyjmijcie od nas ogromne podziękowania!

« z 2 »

„Rewizor”
« z 2 »

„Bazyliszek”

„Światowy dzień Chorego”

„Pola Nadziei”

„Malality2”

« z 3 »
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status