DOPOSAŻENIE CENTRUM OPIEKI PALIATYWNEJ
W dniu 26 kwietnia 2023 r. Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne Palium otrzymało dofinansowanie na Doposażenie Centrum Opieki Paliatywnej w Olsztynie w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną oraz środki ochrony.
Głównym celem projektu jest zwiększenie możliwości rehabilitacyjnych i medycznych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w związku z epidemią spowodowaną koronawirusem SARS-CoV-2 oraz stworzenie odpowiedniej bazy sprzętowej w COP w Olsztynie, która pozwoli na leczenie oraz rehabilitację osób, które chorują bądź chorowały na Covid-19 oraz na inne jednostki chorobowe. Sprzęt przeznaczony jest zarówno do wykorzystania w czasie przyszłych zdarzeń epidemiologicznych w zakresie chorób zakaźnych jak i zakresie normalnego funkcjonowania placówki po pandemii.
Celami szczegółowymi projektu są:
- Zapewnienie pracownikom niezbędnej ochrony zdrowia, poprzez zakup środków medycznych i dezynfekujących.
- Zintensyfikowanie wsparcia dla hospicjum, poprzez zakup niezbędnego sprzętu w zapobieganiu rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19.
- Poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy wśród personelu medycznego.
- Podniesienie jakości świadczonych usług przez COP w Olsztynie, poprzez zagwarantowanie i poprawę bezpieczeństwa życia i zdrowia pracowników i pacjentów
- ograniczanie negatywnych skutków choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2
- Projekt przyczyni się do złagodzenia sytuacji epidemiologicznej i wpłynie na lepszą jakość oferowanych usług społeczeństwu.
- poprawa świadczeń rehabilitacyjnych
- profilaktyka zdrowotna, zwłaszcza w grupie osób najbardziej narażonych
Całkowita kwota dofinansowania projektu z UE: 251 959.89 zł
POWER GRANT
Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne „Palium” realizuje projekt pn. „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz bezpieczeństwa personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas COVID-19”.
Projekt realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Środki te pomogą ograniczyć negatywne skutki wystąpienia epidemii COVID-19 wśród pacjentów i pensjonariuszy oraz personelu zakładów opiekuńczo-leczniczych, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych, hospicjów oraz Domów Pomocy Społecznej. Projekt obejmie swoim działaniem i wsparciem ponad 1.300 podmiotów w całej Polsce.
Środki finansowe z projektu POWER to przede wszystkim fundusze na dodatkowe wynagrodzenia dla pielęgniarek, ratowników medycznych, fizjoterapeutów, opiekunów medycznych oraz członków personelu pomocniczego placówek, którzy – ze względów bezpieczeństwa i ograniczania ryzyka zakażenia – musieli zrezygnować z innych miejsc zatrudnienia (pula środków to ok. 230 mln zł). Dodatkowo w celu maksymalizacji założonych efektów umożliwiono w placówkach objętych projektem wdrożenie dobrowolnego modelu bezpiecznego systemu pracy, aby chronić najbliższych przez zarażeniem.
„Informatyzacja Centrum Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Olsztynie – etap II”
Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020
Oś priorytetowa: Cyfrowy Region RPWM.03.00.00
Priorytet Inwestycyjny: Wzmacnianie zastosowań TIK dla e-administracji, e-uczenia się, e-włączenia społecznego, e-kultury i e-zdrowia
Działanie: RPWM.03.02.00 E-zdrowie
Poddziałanie: E-zdrowie
Wartość Projektu: 213 688,00 zł
Dofinansowanie ze środków EFRR: 181 634,80 zł
Celem projektu jest wzrost wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych w Centrum Opieki Paliatywnej w Olsztynie.
Cel ten zostanie osiągnięty dzięki uruchomieniu znacząco zmienionych e-usług i podłączeniu systemu do platformy P1. Do uruchomienia e-usług niezbędny jest również zakup sprzętu komputerowego i peryferyjnego. Osiągnięcie celu głównego przyczyni się do:
- podniesienia bezpieczeństwa przetwarzanych danych,
- integracji z krajowymi i europejskimi systemami elektronicznymi w zakresie obszaru ochrony zdrowia,
- poprawy jakości pracy,
- poprawy wizerunku hospicjum i województwa.