... powiedz o nas komuś jeszcze

Szanowni Państwo!

Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne „Palium” jest Organizacją Pożytku Publicznego i ma na celu wspieranie działalności Hospicjum im. Jana Pawła II w Olsztynie.
Przekazując 1% podatku włączają się Państwo do wielkiego dzieła jakim jest niesienie pomocy ludziom cierpiącym.
Każda przekazana złotówka zostanie wykorzystana na budowę nowej siedziby Hospicjum.
W imieniu wszystkich naszych pacjentów z góry Państwu dziękuję.
Dyrektor Hospicjum

Skorzystaj z prawa decydowania o swoim podatku!

Darmowe rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Od 15 lutego 2019 r. możesz również rozliczyć się z pomocą usługi Twój e-PIT

Usługa Twój e-Pit to zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, które 15 lutego zostanie udostępnione podatnikowi w serwisie podatki.gov.pl. System automatycznie wypełni i udostępni PIT-37 lub PIT-38 (nie trzeba składać żadnego wniosku w tej sprawie). Znajdują się w nim informacje od pracodawcy, dane z ubiegłorocznych zeznań, takie jak nr rachunku bankowego, ulga na dzieci czy dane organizacji pożytku publicznego.

Twój e-Pit można:

– zweryfikować i zaakceptować bez zmian

– poprawić (zmienić/wpisać organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku,

-uzupełnić o dane których nie posiada urząd skarbowy (np. ulgi odliczenia)

Twój e-PIT można tez odrzucić i rozliczyć się samodzielnie. Jeżeli podatnik nic nie zrobi z zeznaniem PIT, przygotowanym dla niego i nie rozliczy się samodzielnie z urzędem skarbowym, to 30 kwietnia  2019 r. Twój e-PIT zostanie uznany za zaakceptowany.

Usługa Twój e-PIT automatycznie wskazuje tę organizację pożytku publicznego (OPP), która w ubiegłym roku otrzymała od podatnika 1% podatku. Wskazuje też cel szczegółowy i automatycznie zaznacza zgodę na przekazanie wybranej OPP informacji o 1%, według informacji z ubiegłego roku. Można edytować te dane i zmienić wybraną wcześniej OPP lub cel szczegółowy. Osoby, które rozliczają się po raz pierwszy maja możliwość edycji zeznania i przekazania swojego 1% podatku.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie  Ministerstwa Finansów www.podatki.gov.pl.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status