Wybudowanie Hospicjum to już nie marzenie to konieczność!

We wtorek 13. lutego w tymczasowej siedzibie Hospicjum Palium przy ulicy Wojska Polskiego 30, odbyło się spotkanie w którym uczestniczyli Prezes Olsztyńskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego Palium Teresa Kocbach, wiceprezes Stowarzyszenia Jolanta Kłoczewska, Honorowy Komitet Budowy Hospicjum oraz Senatorka RP Ewa Kaliszuk, Posłanka Urszula Pasławska oraz  Pani Maria Bąkowska- Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Podczas tego spotkania nikogo nie trzeba było przekonywać jak ważną sprawą jest zwiększenie ilości miejsc dla pacjentów, którzy potrzebują opieki paliatywnej. Wszyscy świadomi są, że codziennie w Hospicjum odbieramy telefony z pytaniem o miejsce i codziennie musimy tego miejsca odmawiać. Kolejka oczekujących rośnie, a w Nas nie ma zgody aby pozostawić potrzebujących bez opieki. Bo ból, duszność, cierpienie nie poczekają.. W województwie warmińsko-mazurskim powinno być 130 łóżek dla pacjentów potrzebujących opieki paliatywnej, tych łóżek jest o połowę mniej..

Każdy z Naszych gości oraz członkowie Honorowego Komitetu Budowy Hospicjum są niesłychanie zdeterminowani aby znaleźć fundusze niezbędne do budowy Hospicjum w Olsztynie. To napawa nas nadzieją. Nie ma wyjścia trzeba działać, najnowsze badania dotyczące zachorowań na nowotwory niestety nie są optymistyczne.

Determinacja Naszych Gości i Nas samych nie pozwala dopuścić myśli, że Hospicjum w Olsztynie nie powstanie!