Ładowanie…
Pierwszy slide
Pierwszy slide


Warsztaty „Pielęgniarka bez bólu”

W dniach 1-3 czerwca 2023 r., w przepięknej scenerii warmińskiej natury, w Olsztynie nasze Stowarzyszenie wraz z  Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych Regionu Warmii i Mazur oraz Polskim Towarzystwem Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej zorganizowało wyjątkowe warsztaty skierowane do pielęgniarek opieki paliatywnej.

W wydarzeniu udział wzięły uczestniczki z kilkunastu ośrodków opieki paliatywnej województwa warmińsko-mazurskiego oraz z dalszych miejsc Polski m.in. z Częstochowy, Puław, Pucka, Kazimierza Dolnego. Mieliśmy zaszczyt gościć Konsultanta Krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej Panią dr Izabelę Kaptacz, Panią Prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej mgr Annę Kaptacz, Panią Przewodniczącą OIPIP w Olsztynie mgr Iwonę Kacprzak, Panią Wiceprzewodniczącą OIPIP w Olsztynie Bogumiłę Szymańską oraz wielu konsultantów wojewódzkich w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej.

Jak dbać o siebie, jak o siebie walczyć?- to założenie, które przyświecało organizatorom w przygotowaniu warsztatów. Ciągle zabiegane, oddane drugiemu człowiekowi zarówno w pracy, jak i w domu nie zawsze pamiętamy o sobie. Zagadnienia poruszane na warsztatach ukazały z jakimi zagrożeniami mierzą się dzisiaj pielęgniarki paliatywne. Poszczególni prelegenci w mistrzowski sposób przekazywali wiedzę, odpowiadali na pytania: dlaczego, jak i kiedy o siebie walczyć. Mamy nadzieję, iż czas spędzony na warmińskich warsztatach był owocny dla wszystkich uczestników, a  przekazane drogowskazy będą nam towarzyszyły każdego dnia.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status