Ładowanie…
Pierwszy slide
Pierwszy slide


Jubileusz 20-lecia Olsztyńskiego Hospicjum Palium przeszedł do historii

„Palium” po łacinie znaczy płaszcz i to właśnie takim płaszczem wszechstronnej opieki otaczamy w Hospicjum wszystkich pacjentów, a także ich rodziny i najbliższych. Hospicjum jest przede wszystkim domem, w którym czeka się na tych, którzy potrzebują leczenia i opieki, którzy niosą często trudny do udźwignięcia ciężar własnej choroby lub choroby bliskich oraz na tych, którzy chcą pomagać, ofiarując swoją wiedzę, mądrość, doświadczenie, a także zaangażowanie, serce i czas. Opieka paliatywna to nowy rozdział w historii medycyny, a
my jesteśmy częścią tej historii w Olsztynie i w województwie warmińsko-mazurskim. Wszyscy z entuzjazmem od 20 lat tworzymy nasze Hospicjum. Mamy głęboką nadzieję i wiarę, że twórczo wpływamy na rozwój opieki paliatywnej nie tylko lokalnie, ale i w perspektywie całej Polski,  a nawet Europy, że stymulujemy przemiany w ochronie zdrowia, że odczarowujemy słowo „hospicjum”, a to wszystko dla dobra pacjentów i ich bliskich. Z całego serca dziękuję naszym darczyńcom i przyjaciołom Hospicjum. Dzięki Waszemu wsparciu nieprzerwanie sprawujemy opiekę nad chorymi, a także ich bliskimi i podnosimy jakość leczenia i opieki. Serdeczne podziękowania kieruję w stronę całego naszego zespołu opieki paliatywnej. Dziękuję Wam za obecność przy chorym, za wytrwałość w codziennej pracy, za uśmiech na twarzy i serce na dłoni, z którymi każdego dnia idziecie do chorych. Życzę wszystkim pracownikom, wolontariuszom, sponsorom i przyjaciołom wielkiej motywacji i szczególnej determinacji do pełnienia tej niezwykłej, szlachetnej służby. Niech dobro, którym obdarzacie potrzebujących daje siłę do dalszego działania. Jestem dumna z Naszego Hospicjum. Życzę Nam kolejnych lat dalszej dobrej współpracy i ponad wszystko nowej siedziby Hospicjum.

Prezes Teresa Kocbach

więcej zdjęć

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status