Koncert – świętujemy Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej – 8 października, godz. 12:00

Każdego roku wszystkie Hospicja obchodzą Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Codziennie zwracamy uwagę na osoby nieuleczalnie chore i tych, którzy walczą z ich cierpieniem – lekarzy, pielęgniarki, fizjoterapeutów, psychologów, pracowników socjalnych, wolontariuszy.
Opieka paliatywna stała się odrębną dziedziną medycyny, otworzono specjalizacje z medycyny paliatywnej dla lekarzy i opieki paliatywnej dla pielęgniarek, został powołany pełnomocnik ds. opieki paliatywnej Ministra Zdrowia, działają krajowi i wojewódzcy konsultanci z medycyny paliatywnej i pielęgniarskiej opieki paliatywnej.
Zapraszamy WSZYSTKICH, kto zechce włączyć się w olsztyńskie świętowanie.
8 października, godz. 12:00 parking przy Olsztyńskim Hospicjum „Palium”, ul. Wojska Polskiego 30, Olsztyn