Ładowanie…
Pierwszy slide
Pierwszy slide


Światowy Dzień Chorego w hospicjum

Dziś, 11 lutego obchodzimy 29 Światowy Dzień Chorego. Święto ustanowił nasz patron, Papież Jan Paweł II w 75. rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca towarzyszą chorym i cierpiącym, chcąc dzielić z nimi ten nierzadko ogromny i niezrozumiały trud i ból. To również nasz ukłon w stronę Wolontariuszy, którzy wspierają naszych Pacjentów swoją bezinteresowną obecnością. Tegoroczne obchody zostaną uczczone Mszą Świętą w Kaplicy Hospicjum, którą będzie celebrował ks. Andrzej Zieliński, który na co dzień towarzyszy naszym Pacjentom.

Fragment orędzia Papieża Franciszka w Światowym Dniu Chorego 11 lutego 2021 r

Społeczeństwo jest bardziej ludzkie, jeśli potrafi bardziej zatroszczyć się o swoich słabych i cierpiących członków, a zdoła czynić to skutecznie będąc ożywione miłością braterską. Dążmy do tego celu i sprawmy, aby nikt nie został pozostawiony sam sobie, aby nikt nie czuł się wykluczony lub opuszczony.”

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status