Zespół Wsparcia Osieroconych

Doświadczanie straty bliskiej osoby to czas przeżywania trudnych, czasem gwałtownych emocji. Mogą pojawić się m. in. żal, złość, smutek, poczucie winy, tęsknota czy rozczarowanie.

Zmaganie się z silnymi emocjami w tym czasie jest czymś naturalnym, z czym boryka się każdy doświadczający straty. Bywa, że osoby pogrążone w żałobie nie rozumieją stanów, które ich ogarniają i czują się z tego powodu samotne i bezsilne.

Doświadczanie żałoby to proces, który u każdego przebiega odmiennie. Czas przeżywania oraz jej intensywność zależą między innymi od relacji jaką miało się ze zmarłą osobą. W inny sposób przeżywa się śmierć rodzica, inaczej przyjaciela czy współmałżonka, a jeszcze inaczej dziecka.

Wsparcie, które chcemy zaproponować może pomóc w przejściu przez czas żałoby oraz wesprzeć w czasie budowania nowego życia po stracie wszystkim, którzy utracili bliską osobę.

Proponujemy spotkania z Zespołem Wsparcia Osieroconych.

WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE

indywidualne spotkania możliwe od poniedziałku do piątku po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym:

Karolina Dąbrowska-Chołostiakow, psycholog, psychoonkolog, 89 532 61 73, e-mail: wolontariat.hospicjumolsztyn@gmail.com

WSPARCIE DUCHOWE

Msza Święta w hospicyjnej kaplicy w każdy ostatni wtorek miesiąca o godzinie 16.00, istnieje też możliwość indywidualnych spotkań z kapelanem – księdzem Andrzejem Zielińskim po mszy o 16.00 lub w innym czasie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym pod numer telefonu: 601 665 375.

Zachęcamy również do korzystania z programu „Tumbo pomaga” http://www.tumbopomaga.pl/.

Portal powstał, by pomóc dzieciom i młodzieży w żałobie oraz ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom, którzy towarzyszą im w tych trudnych chwilach. Od poniedziałku do piątku, w godzinach od 12.00 do 18.00 można zadzwonić pod nr 800 111 123, gdzie czeka psycholog przygotowany, by udzielić pierwszych wskazówek i pomóc w opracowaniu planu zarówno na najbliższe dni, jak i na odległą przyszłość.