Warsztaty

„Wsparcie pielęgniarek i pielęgniarzy opieki paliatywnej” Gietrzwałd: 30.05-01.06.2019r.
Organizator: Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne „Palium”
Partnerzy: Polskie Towarzystwo Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Olsztynie, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Elblągu  
Miejsce: Gietrzwałd, Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny, ul. Klasztorna 2  

Warsztaty są odpowiedzią na wyniki badań przeprowadzonych w ośrodkach opieki paliatywnej, które miały na celu analizę kontroli emocji oraz kompetencji społecznych pielęgniarek i pielęgniarzy opieki paliatywnej.  W wyniku analizy badań stwierdzono, iż badana grupa na zbliżonym poziomie tłumi zarówno gniew, lęk i depresję. Aby rozwijać kompetencje społeczne, nauczyć się sposobów kontrolowania emocji niezbędne jest uczestnictwo w szkoleniach oraz różnego rodzaju warsztatach rozwijających kompetencje miękkie

Aby wzmocnić wsparcie duchowe uczestników, na miejsce odbywania się warsztatów wybrano Gietrzwałd. Pielgrzymi i turyści doskonale znają to miejsce jako ośrodek kultu maryjnego, jest tu źródełko z cudowną wodą, a każda uliczka naznaczona jest historią.

W Gietrzwałdzie miała miejsce  seria objawień, które wydarzyły się w roku 1877, kiedy to od 27 czerwca do 16 września, na przykościelnym klonie Matka Boża objawiała się dwóm dziewczynkom.

Koszt uczestnictwa w wynosi 200 zł za osobę dla uczestników z Ośrodków Opieki Paliatywnej z województwa warmińsko-mazurskiego, dla uczestników z Ośrodków Opieki Paliatywnej z poza województwa 300 zł za osobę.

Opłatę należy uiścić do dnia 31.03.2019r. na konto o nr: 20 1500 1298 1212 9001 8789 0000 w tytule wpisując: „Warsztaty 30.05-01.06.2019r. imię i nazwisko uczestnika warsztatów”.

Serdecznie zapraszam do udziału w warsztatach
Teresa Kocbach
Prezes Olsztyńskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego „Palium”

Warsztaty współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego